ԻՔՄ հաղորդագրությունը դեկտեմբերի 17-ի ընդդիմության երթի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ին, տեղի ունեցավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ընդդիմադիր կուսակցությունների հերթական երթը։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» այս անգամ ևս պարզել է երթի մասնակիցների քանակը՝ աերոնկարահանման և մասնակիցների անհատական հաշվարկի միջոցով։
Մասնավորապես, լուսանկարներն արվել են 17։40-ին Կիևյան կամուրջի հատվածում։ Նշված ժամին ընդդիմության երթին մասնակցել է 1700 մարդ։ Ընդ որում, հարկ է նկատել, որ եղանակային պայմանների պատճառով ակցիայի որոշ մասնակիցներ եղել են հովանոցներով, որոնց դեպքում մենք հաշվել ենք երկուական մարդ՝ հնարավոր սխալներից խուսափելու համար։

Сегодня, 17 декабря, состоялось очередное шествие оппозиционных партий с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
«Союз информированных граждан» подсчитал участников шествия с помощью аэрофотосъемки и индивидуального подсчета.
В частности, снимки были сделаны в 17:40 на мосту Киевян в Ереване. В указанное время в шествии оппозиции приняли участие 1700 человек. Кроме того, следует отметить, что из-за погодных условий часть протестующих находилась под зонтами, поэтому мы посчитали двух человек, чтобы избежать возможных ошибок.