ԻՔՄ հաղորդագրությունը դեկտեմբերի 17-ի ընդդիմության երթի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ դեկտեմբերի 17-ին, տեղի ունեցավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ընդդիմադիր կուսակցությունների հերթական երթը։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» այս անգամ ևս պարզել է երթի մասնակիցների քանակը՝ աերոնկարահանման և մասնակիցների անհատական հաշվարկի միջոցով։
Մասնավորապես, լուսանկարներն արվել են 17։40-ին Կիևյան կամուրջի հատվածում։ Նշված ժամին ընդդիմության երթին մասնակցել է 1700 մարդ։ Ընդ որում, հարկ է նկատել, որ եղանակային պայմանների պատճառով ակցիայի որոշ մասնակիցներ եղել են հովանոցներով, որոնց դեպքում մենք հաշվել ենք երկուական մարդ՝ հնարավոր սխալներից խուսափելու համար։

The statement of UIC on the number of participants in the December 17 opposition march
Today, on December 17, another march of the opposition parties demanding the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan took place.
This time, the “Union of Informed Citizens” determined the number of participants in the march through aerial photography and individual counting of participants.
In particular, the photos were taken at 5:40p.m. in the section of Kievyan Bridge. 1700 people took part in the opposition march at the mentioned time.
Moreover, it should be noted that due to the weather conditions, some of the protesters were holding umbrellas, in which case we counted two people to avoid possible mistakes.