Կայացավ «Ինչպես «կարդալ» բարեփոխումները. ընտրություններ, կուսակցություններ, ոստիկանություն» խորագրով սեմինար-քննարկումը
Մարտի 13-14-ին Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման»՝ Freedom House-ի աջակցությամբ կազմակերպած «Ինչպես «կարդալ» բարեփոխումները. ընտրություններ, կուսակցություններ, ոստիկանություն» խորագրով սեմինար-քննարկումը։
Միջոցառմանը զեկույցներով հանդես եկան արդարադատության փոխնախարար Քրիստինե Գրիգորյանը, ԱԺ պատգամավոր, Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի համակարգող Համազասպ Դանիելյանը, նույն խմբի խորհրդատուներ Դանիել Իոաննիսյանը և Վարդինե Գրիգորյանը, ինչպես նաև Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամի փորձագետ Հասմիկ Սարդարյանը։
Սեմինար-քննարկման ընթացքում լրագրողներին ներկայացվեցին իրականացվող բարեփոխումների մանրամասները, կատարված և ընթացիկ աշխատանքները։ Ծավալված քննարկումների ընթացքում լրագրողները հնարավորություն ունեցան պարզաբանումներ ստանալ բարեփոխումների գործընթացի՝ իրենց հետաքրքրող մանրամասների վերաբերյալ։
Բացի սա, միջոցառման ընթացքում կազմակերպվեց հանդիպում նաև լրագրողների և ոստիկանության նոր պարեկային ծառայության ուսանողների միջև, որի ընթացքում վերջիններս ներկայացրեցին իրենց ուսման առանձնահատկությունները և ծառայության գործառույթները։

On March 13-14, a seminar-discussion titled “How to read the reforms” was organized in Tsakhkadzor by the Union of Informed Citizens NGO with the support of Freedom House.
The speakers of the event included Deputy Minister of Justice Kristine Grigoryan, MP, Coordinator of the Working Group on Electoral Reforms Hamazasp Danielyan, Advisors to the Working Group Daniel Ioannisyan and Vardine Grigoryan, as well as Hasmik Sardaryan, an expert of the International Fund for Electoral Systems.
During the seminar-discussion, the journalists were presented the details of the implemented reforms, the implemented and current works. During the discussions, the journalists had the opportunity to receive explanations on the details of the reform process that were of interest to them.
In addition, a meeting was organized during the event between journalists and students of the new Patrol Service of the Police, during which the latter talked about the peculiarities of their training process and the functions of the service.