Կայացավ «Ընտրական կարգավորումներ և բարեփոխումներ» խորագրով սեմինար-քննարկումը
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» ապրիլի 10-11-ին, Ծաղկաձորում կազմակերպել է 2-օրյա սեմինար-քննարկում լրագրողների համար ««Ընտրական կարգավորումներ և բարեփոխումներ»» խորագրով։
Սեմինարին զեկույցներով հանդես եկան ԱԺ պատգամավոր, ԱԺ Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի համակարգող Համազասպ Դանիելյանը, նույն խմբի խորհրդատուներ Վարդինե Գրիգորյանը, Դանիել Իոաննիսյանը, Արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Քրիստինե Գրիգորյանը, Քննչական կոմիտեի Հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Կամո Սահակյանը, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Արմեն Սմբատյանը։
Քննարկման ընթացքում լրագրողներին ներկայացվեցին Ընտրական օրենսգրքի և կուսակցությունների մասին օրենքի փոփոխությունները։
Լրագրողները հնարավորություն ունեցան բանախոսներին ուղղել իրենց հետաքրքրող հարցերը՝ ստանալով պարզաբանումներ բարեփոխումների գործընթացի, ընթացիկ և կատարված աշխատանքների մասին։

The Union of Informed Citizens organized a 2-day seminar-discussion for journalists on April 10-11 in Tsakhkadzor entitled “Electoral Regulations and Reforms.”
Hamazasp Danielyan, MP, Coordinator of the NA Working Group on Electoral Reforms, Vardine Grigoryan, Daniel Ioannisyan, First Deputy Minister of Justice Kristine Grigoryan, Deputy Head of Department for Investigation of Special Cases of the Investigation Committee Kamo Sahakyan, Secretary of the Central Electoral Commission Armen Smbatyan made reports at the seminar.
During the discussion, the journalists were introduced to the amendments to the Electoral Code and the law on parties.
The journalists had the opportunity to ask the speakers their questions, receiving clarifications on the reform process, current and completed work.