ԻՔՄ հաղորդագրությունը հունիսի 17-ի ԲՀԿ նախընտրական ամփոփիչ հանրահավաքի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ հունիսի 17-ին, ժամը 19:00-ից Երևանի Ազատության հրապարակում մեկնարկել էր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ամփոփիչ հանրահավաքը:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է հանրահավաքի մասնակիցների հաշվարկ, որի արդյունքում պարզվել է, որ 19:33-ի դրությամբ Ազատության հրապարակում է գտնվել մոտ 4600 մարդ։ Հաշվարկն իրականացվել է մասնակիցների անհատական հաշվարկի միջոցով։
Հարկ է նշել, որ հաշվարկում ներառված չեն ծառերի տակ արևից պատսպարված քաղաքացիները, որոնք չեն երևում դրոնով արված աերոլուսանկարում:

Statement of the Union of Informed Citizens on the number of participants in the pre-election rally of the Prosperous Armenia Party on June 17
On June 17, 7:00pm, the final pre-election rally of the “Prosperous Armenia” party started in Freedom Square in Yerevan.
The Union of Informed Citizens counted the number of participants of the rally through aerial photography. As of 19:33, about 4600 people were in Freedom Square. The calculation was done through the individual count of the participants.
It should be noted that the number does not include citizens sheltered from the sun under trees, who cannot be seen in the aerial photograph of the drone.