«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» դեկտեմբերի 7-ին Գավառի պետական համալսարանի ուսանողների համար կազմակերպել է ճանաչողական այց ոստիկանության ակադեմիա:
ԳՊՀ ավելի քան 30 ուսանողներին ոստիկանության կրթահամալիրում դիմավորեցին և նրանց հարցերին պատասխանեցին կրթահամալիրի պետ Մանուկ Մուրադյանը և նրա առաջին տեղակալ Միսակ Մարկոսյանը:
Այցի ընթացքում ուսանողներին ներկայացվեցին կրթահամալիրում ուսումնական պրոցեսը,  ոստիկանությունում իրականացվող բարեփոխումներն ու դրանց ընթացքը, ինչպես նաև նրանք հնարավորություն ունեցան անմիջապես ծանոթանալ ակադեմիայում սովորողների հրաձգային և տակտիկական պարապմունքներին:

Ознакомительный визит в Полицейскую академию для студентов Гаварского государственного университета
«Союз информированных граждан» 7 декабря организовал ознакомительный визит в Полицейскую академию для студентов Гаварского государственного университета.
Более 30 студентов университета встретили и ответили на их вопросы начальник образовательного комплекса полиции Манук Мурадян и его первый заместитель Мисак Маркосян.
В ходе визита студенты ознакомились с учебным процессом в академии, проводимыми реформами в полиции и их процессом, а также имели возможность ознакомиться с тактико-стрелковыми упражнениями студентов академии.
Отметим, что мероприятие организуется при поддержке международной правозащитной организации Freedom House и является частью серии мероприятий, направленных на повышение осведомленности и вовлечение студентов в ключевые реформы, проводимые в стране.