ԻՔՄ հաղորդագրությունը ընդդիմության՝ մայիսի 2-ի հանրահավաքի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ մայիսի 2-ին, ընդդիմադիր «Դիմադրություն» շարժումը 18:00-ից հանրահավաք էր իրականացնում Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է հանրահավաքի մասնակիցների հաշվարկ, որի արդյունքում պարզվել է, որ 18:40-ի դրությամբ Ֆրանսիայի հրապարակում և հարակից տարածքներում գտնվել է շուրջ 3800 մարդ:
Հարկ է նշել, որ հանրահավաքի որոշ մասնակիցներ, հավանաբար, տեսանելի չեն՝ ծառերի կամ վրանների տակ գտնվելու պատճառով: Բացի դա, տեղացող անձրևի պատճառով որոշ մասնակիցներ կանգնած են հովանոցներով․ նման դեպքերում առաջնորդվել ենք այն վարկածով, որ յուրաքանչյուր հովանոցի տակ կարող է գտնվել երկուական հոգի:

UIC statement on the number of participants in the May 2 opposition rally
Today, on May 2, the opposition “Resistance” movement was holding a rally in the France Square of Yerevan from 18:00.
The Union of Informed Citizens carried out an aerial count of the participants of the rally, as a result of which it was revealed that as of 18:40, there were about 3,800 people in the France Square and the surrounding areas.
It should be noted that some participants of the rally might not be visible due to being under trees or tents. In addition, due to the rain, some participants were standing with umbrellas․ In such cases, we were guided by the hypothesis that there could be two people under each umbrella.