ԻՔՄ հաղորդագրությունը ընդդիմության՝ մայիսի 9-ի հանրահավաքի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ մայիսի 9-ին, ընդդիմադիր «Դիմադրություն» շարժումը 18:00-ից հանրահավաք էր իրականացնում Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է հանրահավաքի մասնակիցների հաշվարկ, որի արդյունքում պարզվել է, որ 18:47-ի դրությամբ Ֆրանսիայի հրապարակում և հարակից տարածքներում գտնվել է շուրջ 7700 մարդ:
Նշենք, որ ընդդիմությունը նախապես հայտարարել էր, որ հանրահավաքը սկսվելու է 17:00-ից, սակայն այն մեկնարկեց միայն 18:00-ին: Մեր հաշվարկը, ըստ այդմ, իրականացրել ենք բուն հանրահավաքի մեկնարկից հետո արված լուսանկարի հիման վրա:
Հարկ է նշել նաև, որ հանրահավաքի որոշ մասնակիցներ, հավանաբար, տեսանելի չեն՝ ծառերի կամ վրանների տակ գտնվելու պատճառով:

UIC statement on the number of participants in the May 9 opposition rally
Today, on May 9, the opposition “Resistance” movement was holding a rally in the France Square of Yerevan from 18:00.
The Union of Informed Citizens carried out an aerial count of the participants of the rally, as a result of which it was revealed that as of 18:47, there were about 7,700 people in the France Square and the surrounding areas.
It should be noted that the opposition had previously announced that the rally would start at 17:00, but it started only at 18:00. According to that, we made our calculation based on the photo taken after the start of the rally.
It should be noted that some participants of the rally are probably not visible due to being under trees or tents.