ԻՔՄ հաղորդագրությունը ընդդիմության՝ մայիսի 11-ի հանրահավաքի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ մայիսի 11-ին, ընդդիմադիր «Դիմադրություն» շարժումը 16:00-ից հանրահավաք էր իրականացնում Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում: Հանրահավաքը, ավելի ուշ, վերածվեց երթի՝ դեպի Երևանի քաղաքապետարան, որտեղ ցույցի մասնակիցները որոշ ժամանակով արգելափակեցին քաղաքապետարանի մուտքերը: Այնուհետև երթը նորից շարժվեց դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ, որտեղ 20:00-ից նորից տեղի ունեցավ հանրահավաք:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է այսօրվա եզրափակիչ՝ երեկոյան մեկնարկած հանրահավաքի մասնակիցների հաշվարկ, որի արդյունքում պարզվել է, որ 20:12-ի դրությամբ Ֆրանսիայի հրապարակում և հարակից տարածքներում գտնվել է շուրջ 1750 մարդ:
Հարկ է նշել նաև, որ հանրահավաքի որոշ մասնակիցներ, հավանաբար, տեսանելի չեն՝ ծառերի կամ վրանների տակ գտնվելու պատճառով:

Сообщение СИГ о количестве участников митинга оппозиции, состоявшегося 11 мая
Сегодня, 11 мая, оппозиционное движение «Сопротивление» с 16:00 проводило митинг на площади Франции в Ереване.
Позже митинг перерос в шествие к мэрии Еревана, где протестующие на некоторое время заблокировали входы в мэрию. Затем шествие вновь направилось на площадь Франции, где в 20:00 снова состоялся митинг.
«Союз информированных граждан» провел аэросъемку участников сегодняшнего финального митинга, в результате которого выяснилось, что по состоянию на 20:12 на площади Франции и прилегающих территориях находилось около 1750 человек.