ԻՔՄ հաղորդագրությունը ընդդիմության՝ մայիսի 11-ի հանրահավաքի մասնակիցների քանակի վերաբերյալ
Այսօր՝ մայիսի 11-ին, ընդդիմադիր «Դիմադրություն» շարժումը 16:00-ից հանրահավաք էր իրականացնում Երևանի Ֆրանսիայի հրապարակում: Հանրահավաքը, ավելի ուշ, վերածվեց երթի՝ դեպի Երևանի քաղաքապետարան, որտեղ ցույցի մասնակիցները որոշ ժամանակով արգելափակեցին քաղաքապետարանի մուտքերը: Այնուհետև երթը նորից շարժվեց դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ, որտեղ 20:00-ից նորից տեղի ունեցավ հանրահավաք:
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է այսօրվա եզրափակիչ՝ երեկոյան մեկնարկած հանրահավաքի մասնակիցների հաշվարկ, որի արդյունքում պարզվել է, որ 20:12-ի դրությամբ Ֆրանսիայի հրապարակում և հարակից տարածքներում գտնվել է շուրջ 1750 մարդ:
Հարկ է նշել նաև, որ հանրահավաքի որոշ մասնակիցներ, հավանաբար, տեսանելի չեն՝ ծառերի կամ վրանների տակ գտնվելու պատճառով:

UIC statement on the number of participants in the May 11 opposition rally
Today, on May 11, the opposition “Resistance” movement was holding a rally in the France Square of Yerevan from 16:00. The rally later turned into a march to Yerevan Municipality where protesters blocked the entrance to the municipality for some time. Then the march moved again to the France Square where another rally took place at 20:00.
The Union of Informed Citizens carried out an aerial count of the participants of today’s final rally which started in the evening, as a result of which it was revealed that as of 20:12 there were about 1750 people in the France Square and the surrounding areas.