«Արտաքին քաղաքականություն և լուսաբանում» 2-րդ սեմինար-թրեյնինգ
Փետրվարի 5-ից 7-ը Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ սեմինար լրագրողների համար «Արտաքին քաղաքականություն և լուսաբանում» խորագրով։ Միջոցառմանը մասնակցեցին Հայաստանի առաջատար լրատվամիջոցների 21 լրագրողներ։
«Off the Record» ֆորմատով ելույթ ունեցան և մասնակիցների հարցերին պատասխանեցին Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանը և տնտեսական վերլուծաբան Հայկ Գևորգյանը։
Լրագրողների համար զեկույցով հանդես եկան Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը, Միջազգային և անվտանգության հարցերի հայկական ինստիտուտի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը։

В Цахкадзоре с 5 по 7 февраля был проведен семинар на тему “Внешняя политика и освещение” для журналистов. В семинаре приняли участие 21 журналиста из ведущих СМИ Армении.
Пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян, депутат Национального собрания Армении Александр Арзуманян и экономический обозреватель газеты «Айкакан жаманак» Айк Геворгян выступили в формате “off the record” и ответили на вопросы участников.
С докладом выступили председатель Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян и руководитель Армянского института международных отношений и безопасности Стёпа Сафарян.