Վանաձորի պետական համալսարանում կայացավ «Ընտրական բարեփոխումներ և կուսակցությունների մասին օրենք» թեմայով քննարկում
2021 թվականի մարտի 9-ին Վանաձորի պետական համալսարանում կայացավ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» կազմակերպած քննարկումը՝ «Ընտրական բարեփոխումներ և կուսակցությունների մասին օրենք» խորագրով։
Այս քննարկումն առաջինն է այն միջոցառումների շարքից, որոնք անց են կացվելու Հայաստանի բուհերում՝ ուսանողներին ընտրական բարեփոխումների գործընթացին ծանոթացնելու նպատակով։
Քննարկմանը մասնակցել են Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԱԺ Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի համակարգող Համազասպ Դանիելյանը, ԱԺ Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի խորհրդատուներ Վարդինե Գրիգորյանը և Դանիել Իոաննիսյանը։
Քննարկումը հեռարձակվել է նաև «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» ֆեյսբուքյան էջով, ինչի շնորհիվ բանախոսներին հարցեր ուղղելու հնարավորություն ունեցել են ոչ միայն միջոցառմանը ներկա ուսանողները, այլև թեմայով հետաքրքրված օգտատերերը։

Состоялось публичное обсуждение на тему «Избирательные реформы и закон «О партиях»»
9 марта 2021 года в Ванадзорском государственном университете состоялось организованное «Союзом информированных граждан» публичное обсуждение на тему «Избирательные реформы и закон «О партиях»».
Это обсуждение стало первым из серии мероприятий, проводимых в армянских университетах для ознакомления студентов с процессом избирательной реформы.
В обсуждении приняли участие депутат НС, координатор рабочей группы НС по избирательным реформам Амазасп Даниелян, советники рабочей группы НС по избирательным реформам Вардине Григорян и Даниел Иоаннисян.
Обсуждение также транслировалось на странице «Союза информированных граждан» в Facebook, благодаря чему не только студенты, присутствующие на мероприятии, но и заинтересованные в теме пользователи имели возможность задать вопросы спикерам.