Վանաձորի պետական համալսարանում կայացավ «Ընտրական բարեփոխումներ և կուսակցությունների մասին օրենք» թեմայով քննարկում
2021 թվականի մարտի 9-ին Վանաձորի պետական համալսարանում կայացավ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» կազմակերպած քննարկումը՝ «Ընտրական բարեփոխումներ և կուսակցությունների մասին օրենք» խորագրով։
Այս քննարկումն առաջինն է այն միջոցառումների շարքից, որոնք անց են կացվելու Հայաստանի բուհերում՝ ուսանողներին ընտրական բարեփոխումների գործընթացին ծանոթացնելու նպատակով։
Քննարկմանը մասնակցել են Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԱԺ Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի համակարգող Համազասպ Դանիելյանը, ԱԺ Ընտրական բարեփոխումների աշխատանքային խմբի խորհրդատուներ Վարդինե Գրիգորյանը և Դանիել Իոաննիսյանը։
Քննարկումը հեռարձակվել է նաև «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» ֆեյսբուքյան էջով, ինչի շնորհիվ բանախոսներին հարցեր ուղղելու հնարավորություն ունեցել են ոչ միայն միջոցառմանը ներկա ուսանողները, այլև թեմայով հետաքրքրված օգտատերերը։

The public discussion on Electoral Reforms and Law on Parties held in Vanadzor
On March 9, 2021, Vanadzor State University hosted a discussion organized by the Union of Informed Citizens entitled “Electoral Reforms and Law on Parties.”
This discussion is the first in a series of events to be held in Armenian universities to introduce students to the electoral reform process.
Hamazasp Danielyan, Deputy of the National Assembly, Coordinator of the NA Working Group on Electoral Reform, Vardine Grigoryan and Daniel Ioannisyan, Advisors to the NA Working Group on Electoral Reform, took part in the discussion.
The discussion was also broadcast on the Facebook page of the Union of Informed Citizens, to give not only the students present at the event, but also the users interested in the topic the opportunity to ask questions to the speakers.