«Իրազեկ քաղաքացիների միավորման Ստեփանակերտի գրասենյակ» հասարակական կազմակերպությունը կհետևի Արցախի Հանրապետության տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին, որոնք տեղի կունենան սեպտեմբերի 8-ին:
Արցախում ընտրությունների մոնիթորինգի իրականացման համար ՀՀ կառավարության որոշմամբ կազմակերպությանը հատկացվել է 16 մլն 200 հազար դրամ:
Գումարը կուղղվի կարճաժամկետ դիտորդական առաքելության, ընտրողների իրազեկման տեսանյութերի պատրաստաման և մեդիա մշտադիտարկման աշխատանքներին:
Ընտրությունների օրը դիտորդական առաքելության աշխատանքները կհամակարգի «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման Ստեփանակերտի գրասենյակի» գործադիր տնօրեն Վահրամ Թոքմաջյանը:

“Union of Informed Citizens Stepanakert Office” NGO will be monitoring local elections in the Republic of Artsakh to be held on September 8.
By the decree of the Government of the Republic of Armenia 16 million 200 thousand AMD has been allocated to the organization to monitor the elections in Artsakh.
The money will be used for the short-term observation mission, preparation of voter awareness-raising videos, and media monitoring purposes.
Vahram Toqmajyan, Executive Director of Union of Informed Citizens Stepanakert Office will coordinate the observation mission on the election day.