«Պետական գնումների հանրային վերահսկողության և հաշվետվողականության խթանում»․ ենթադրամաշնորհների մեկնարկման արարողություն
March 21 - 19, 2025
- 11:00
Սույն թվականի մարտի 21-ին, ժամը 11:00-ին, Նալբանդյան 7/1 հասցեում («ԲՅՈՒՐՈ») տեղի կունենա «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման»՝ լրատվամիջոցների և մարզային հասարակական կազմակերպությունների համար հայտարարված ենթադրամաշնորհների մեկնարկման արարողությունը։
Մրցույթը հայտարարվել էր «Պետական գնումների հանրային վերահսկողության և հաշվետվողականության խթանում» ծրագրի շրջանակներում, որը միտված է Հայաստանի Հանրապետությունում պետական գնումների համակարգի նկատմամբ հանրային վերահսկողության ուժեղացմանը և պետական գնումների թափանցիկության և հաշվետվողականության խթանմանը։
Ծրագիրն իրականացվում է Միացյալ Թագավորության միջազգային զարգացման աջակցության շրջանակում ՄԹ կառավարության ֆինանսավորմամբ։

«Содействие общественному контролю и подотчетности в сфере государственных закупок»: церемония запуска грантов
• Март 21 - 21, 2024
• 11:00
21 марта с.г., в 11:00, в «БЮРО» по адресу Налбандяна 7/1 состоится церемония запуска субгрантов, объявленных «Союзом информированных граждан» для СМИ и региональных неправительственных организаций.
Конкурс объявлен в рамках программы «Содействие общественному контролю и подотчетности государственных закупок», целью которой является усиление общественного контроля над системой государственных закупок в Республике Армения и содействие прозрачности и подотчетности государственных закупок.
Проект реализуется в рамках поддержки международного развития Великобритании при финансировании правительства Великобритании.