Պետական գնումների խնդիրները․ վերահսկողություն և թափանցիկություն • ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ
Ապրիլի 23-ին «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» կազմակերպում է հանրային քննարկում «Պետական գնումների խնդիրները․ վերահսկողություն և թափանցիկություն» խորագրով:
Միջոցառումը կազմակերպվում է «Պետական գնումների հանրային վերահսկողության և հաշվետվողականության խթանում» ծրագրի սահմաններում, որը իրականացվում է Միացյալ Թագավորության միջազգային զարգացման աջակցության շրջանակում ՄԹ կառավարության աջակցությամբ:
Միջոցառման բանախոսներն են Ազգային ժողովի Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանը, Ֆինանսների փոխնախարար Ավագ Ավանեսյանը և «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը։
Միջոցառմանը ներկա կգտնվի նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերը:
2025-4 -23 10:30
2025-4 -23
Ապրիլի 23-ին «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» կազմակերպում է հանրային քննարկում «Պետական գնումների խնդիրները․ վերահսկողություն և թափանցիկություն» խորագրով: Միջոցառումը կազմակերպվում է «Պետական գնումների հանրային վերահսկողության և հաշվետվողականության խթանում» ծրագրի սահմաններում, որը իրականացվում է Միացյալ Թագավորության միջազգային զարգացման աջակցության շրջանակում ՄԹ կառավարության աջակցությամբ: Միջոցառման բանախոսներն են Ազգային ժողովի Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանը, Ֆինանսների

Проблемы государственных закупок: контроль и прозрачность • Публичное обсуждение
23 апреля «Союз информированных граждан» организует публичное обсуждение на тему «Проблемы государственных закупок: контроль и прозрачность».
Мероприятие проводится в рамках программы «Содействие общественному контролю и подотчетности в сфере государственных закупок», реализуемой при поддержке правительства Великобритании в рамках международной программы содействия развитию.
В числе спикеров мероприятия – председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Цовинар Варданян, заместитель министра финансов Аваг Аванесян и координатор программ НПО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян.
На мероприятии также будет присутствовать посол Великобритании в Республике Армения Джон Галлахер.
2025-4 -23 10:30
2025-4 -23
23 апреля «Союз информированных граждан» организует публичное обсуждение на тему «Проблемы государственных закупок: контроль и прозрачность». Мероприятие проводится в рамках программы «Содействие общественному контролю и подотчетности в сфере государственных закупок», реализуемой при поддержке правительства Великобритании в рамках международной программы содействия развитию. В числе спикеров мероприятия – председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам