«Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելության ամփոփիչ ասուլիս
Հունիսի 21-ին՝ ժամը 13:00-ին, «Մեդիա կենտրոնում» տեղի կունենա «Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելության ամփոփիչ ասուլիսը, որի ընթացքում կներկայացվեն 2021 թվականի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների դիտարկման նախնական արդյունքները:
Ասուլիսի բանախոսներն են «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը և Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի տնօրեն Արթուր Սաքունցը:
Նշենք, որ դիտորդական առաքելությունը շուրջ 700 հոգանոց կազմով հետևել է ընտրությունների ընթացքին ընտրատեղամասերում, տարածքային և կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովներում: Դիտարկումն իրականացվել է այդ թվում նաև շրջիկ դիտորդներով, ընտրատեղամասերում տեղադրված տեսախցիկներով և զանգվածային լրատվության միջոցներով:

Итоговая пресс-конференция наблюдательной миссии «Независимый наблюдатель»
21 июня, в 13:00, в «Медиацентре» состоится итоговая пресс-конференция наблюдательной миссии «Независимый наблюдатель», на которой будут представлены предварительные итоги наблюдения за внеочередными парламентскими выборами 2021 года.
На пресс-конференции выступят координатор программ общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян и руководитель ванадзорского офиса Хельсинкской гражданской ассамблеи Артур Сакунц
Отметим, что команда союза «Независимый наблюдатель» из 700 человек провела наблюдение за выборами на избирательных участках, в территориальных и центральных избирательных комиссиях. Наблюдение осуществлялось также с участием мобильных наблюдателей, камер, установленными на избирательных участках и СМИ.