«Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելության ամփոփիչ ասուլիս
Հունիսի 21-ին՝ ժամը 13:00-ին, «Մեդիա կենտրոնում» տեղի կունենա «Անկախ դիտորդ» դիտորդական առաքելության ամփոփիչ ասուլիսը, որի ընթացքում կներկայացվեն 2021 թվականի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների դիտարկման նախնական արդյունքները:
Ասուլիսի բանախոսներն են «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը և Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի տնօրեն Արթուր Սաքունցը:
Նշենք, որ դիտորդական առաքելությունը շուրջ 700 հոգանոց կազմով հետևել է ընտրությունների ընթացքին ընտրատեղամասերում, տարածքային և կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովներում: Դիտարկումն իրականացվել է այդ թվում նաև շրջիկ դիտորդներով, ընտրատեղամասերում տեղադրված տեսախցիկներով և զանգվածային լրատվության միջոցներով:

Final press conference of the “Independent Observer” observation mission
The final press conference of the “Independent Observer” observation mission will be held on June 21 at 13:00 in the “Media Center”. The mission will present the preliminary results of the observation of the 2021 special parliamentary elections.
The speakers are Daniel Ioannisyan, Program Coordinator of the Union of Informed Citizens NGO, and Arthur Sakunts, Director of the Helsinki Citizens’ Assembly Vanadzor Office.
It should be noted that the observation mission with a staff of about 700 people monitored the elections in the polling stations, Territorial and Central Electoral Commissions. The monitoring was also carried out by mobile observers, as well as through cameras installed in polling stations and the mass media.