- 10 Սեպտեմբերի, 2020
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ նախագահ Դանիել Իոաննիսյանի կարծիքով, Արսեն Ջուլֆալակյանը մանդատից հրաժարվեց, քանի որ խորհրդարանն իր տեղում չէ։
«Եթե պատգամավորը տարակարծիք է նախարարի հետ, ապա այդ տարակարծությունը պետք է վերածվի նիստերի դահլիճում դեբատի: Դա նորմալ է, դա սահմանադրական է, դա ժողովրդավարական է:
Բայց ե՞րբ եք հիշում դեպք, որ «Իմ քայլի» պատգամավորը հրապարակավ քննադատի նախարարի: Ես չեմ հիշում: Տպավորություն է, որ «Իմ քայլում» կուսակցական դիսցիպլինան սահմանադրությունից ու ժողովրդավարությունից վեր է:
Սա աննորմալ երևույթ է, որի մեղավորը, բնականաբար, Ջուլֆալակյանը չէ:
Եվ հիշեք. եթե դեբատը խորհրդարանում չէ, ապա այն փողոցում է: Ձեր ներկուսակցական բանավեճերը ձեզ պահեք»,- գրել է նա իր ֆեյսբուքյան էջում։

Даниел Иоаннисян: Арсен Джулфалакян сложил депутатский мандат, поскольку парламент не на своем месте
По мнению главы общественной организации «Союз информированных граждан» Даниела Иоаннисяна, Арсен Джулфалакян сложил депутатский мандат, поскольку парламент не на своем месте.
«Если у депутата есть разногласия с министром, то это разногласие должно перерасти в дебаты в зале заседаний. Это нормально, это конституционно, это демократично.
Но вы помните хоть один случай, когда бы депутат от фракции «Мой шаг» публично критиковал министра? Я не помню. Создается впечатление, что партийная дисциплина в «Моем шаге» превыше конституции и демократии.
Это ненормальное явление, виновником которого, естественно, является не Джулфалакян.
И помните. Если дебаты не в парламенте, то они на улице. Свои внутрипартийные дебаты отставьте себе», – написал он на своей странице в Facebook.