- 26 Սեպտեմբերի, 2020
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» սեպտեմբերի 26-27-ին, Ծաղկաձորում կազմակերպել է 2-օրյա սեմինար-քննարկում լրագրողների համար «Արտաքին քաղաքականություն և լուսաբանում. ԵՄ-Հայաստան, ԵԽ-Հայաստան հարաբերությունները» խորագրով։
Միջոցառմանը զեկույցով հանդես են եկել «Իրավունքի Եվրոպա միավորում» ԻՀԿ նախագահ, Արևելյան գործընկերության ՔՀՖ ազգային պլատֆորմի համակարգող Լուսինե Հակոբյանը, ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ինչպես նաև ԱԳՆ Եվրոպայի վարչության Եվրոպայի խորհրդի բաժնի վարիչ Նարինե Նիկոլյանը և ԱԳՆ Եվրոպայի վարչության պետ Տիգրան Սամվելյանը։
Ցավոք, սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի պատճառով միջոցառումն ընդհատվել է, ինչի հետևանքով չեղարկվել են միջոցառման երկրորդ մասում նախատեսված ելույթներն ու քննարկումները։

Состоялся семинар-обсуждение для журналистов на тему «Внешняя политика и освещение. Отношения ЕС-Армения, СЕ-Армения»
26-27 сентября в Цахкадзоре «Союз информированных граждан» организовал 2-дневный семинар-обсуждение для журналистов на тему «Внешняя политика и освещение. Отношения ЕС-Армения, СЕ-Армения»
На мероприятии выступили председатель «Союза европейских прав», координатор Национальной платформы Форума гражданского общества Восточного партнерства Лусине Акопян, председатель Постоянной комиссии НС Армении по внешним связям Рубен Рубинян, а также руководитель департамента Совета Европы при МИД Армении Нарине Николян и глава Европейского управления МИД Армении Тигран Самвелян.
К сожалению, утром 27 сентября мероприятие было прервано из-за войны, развязанной Азербайджаном против Арцаха, в результате чего выступления и обсуждения, запланированные во второй части мероприятия, были отменены.