Այսօր՝ 2021 թվականի մարտի 1-ին, Երևանի Բաղրամյան պողոտայում ժամը 18։00-ից մեկնարկել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող ընդդիմադիր ուժերի՝ «Հայրենիքի փրկության շարժման» հրավիրած հանրահավաքը։
Հիշեցնենք, որ նշված ուժերը փետրվարի 25-ից փակել են Բաղրամյան պողոտայի՝ Ազգային ժողովին հարող հատվածը։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է հանրահավաքի մասնակիցների հաշվարկ, որի տվյալներով ժամը 18։19-ի դրությամբ Բաղրամյան պողոտայի՝ ցուցարարների կողմից փակված տարածքում գտնվել է շուրջ 5000 մարդ։

СИГ представляет число участников митинга оппозиции 1 марта
Сегодня, 1 марта 2021 года, в 18:00 на проспекте Баграмяна в Ереване начался митинг оппозиционного «Движения за спасение Родины» с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
Напомним, что с 25 февраля оппозиционные силы закрыли прилегающую к Национальному Собранию часть проспекта Баграмяна.
«Союз информированных граждан» с помощью аэрофотосъемки подсчитал участников митинга. Так, по состоянию на 18:19 на закрытой митингующими территории проспекта Баграмяна находилось около 5 тысяч человек.