- 7 Սեպտեմբերի, 2021
Սեպտեմբերի 4-5֊ը Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» կազմակերպած «Հակակոռուպցիոն բարեփոխումների ընթացքը Հայաստանում» խորագրով սեմինար-քննարկումը՝ նախատեսված լրագրողների համար:
Մասնակիցների համար զեկույցներով հանդես եկան ոլորտի պատասխանատու պաշտոնյաները և մասնագիտացված փորձագետները, մասնավորապես՝ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանը, ՀՀ գլխավոր դատախազի` ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալ Սրբուհի Գալյանը, «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի հանրային կառավարման գծով խորհրդատու Արմեն Խուդավերդյանը և «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը:
Միջոցառմանը ներկայացվեցին հակակոռուպցիոն ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներն ու դրանց ընթացքը, նոր ստեղծված և ստեղծվելիք հակակոռուպցիոն մարմինների վերաբերյալ մանրամասները, իսկ լրագրողները հնարավորություն ստացան ուղղել իրենց հետաքրքրող հարցերը ոլորտի անմիջական պատասխանատուներին:
Բացի սա, միջոցառման շրջանակներում տեղի ունեցավ հանդիպում նաև ոստիկանության նոր պարեկային ծառայության աշխատակիցների հետ, որոնք, իրենց հերթին, ներկայացրեցին ծառայության առաջին ամիսների ընթացքն ու պատասխանեցին մասնակիցներին հուզող հարցերին:

Состоялся семинар на тему «Процесс  антикоррупционных реформ в Армении»
4-5 сентября в Цахкадзоре состоялся организованный «Союзом информированных граждан» семинар для журналистов на тему «Процесс антикоррупционных реформ в Армении».
С докладами выступили ответственные должностные лица и отраслевые эксперты, в частности, министр юстиции Карен Андреасян, председатель Комиссии по предупреждению коррупции во главе с председателем комиссии Айкуи Арутюнян, заместитель генерального прокурора РА, координирующий область функций, направленных на взыскание имущества незаконного происхождения Србуи Галян, консультант «Трансперенси Интернешнл» Армен Худавердян и координатор программ общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян.
На мероприятии были представлены антикоррупционные реформы и их процесс, подробная информация о недавно созданных антикоррупционных органах. Журналисты имели возможность задать свои вопросы лицам, непосредственно ответственным за сферу.
Кроме того, в рамках мероприятия прошла встреча с сотрудниками новой патрульной службы полиции, которые, в свою очередь, представили ход работы службы в первые месяцы и ответили на вопросы участников.