Ապրիլի 15-ին և 16-ին Ծաղկաձորում կայացավ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ կողմից կազմակերպված՝ հակակոռուպցիոն բարեփոխումներին նվիրված սեմինար-քննարկումը:
Բաց մրցույթով ընտրված լրագրողների և կարծիքի առաջատարների համար բանախոսությամբ հանդես եկան Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանը, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանը, արդարադատության փոխնախարար Կարեն Կարապետյանը, «Իրավունքների պաշտպանություն առանց սահմանների» ՀԿ իրավական հարցերով փորձագետ Աննա Մելիքյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը։
Բանախոսները մասնակիցներին ներկայացրին հակակոռուպցիոն բլոկի բարեփոխումների հետ կապված՝ իրականացված և դեռևս ընթացիկ փուլում գտնվող բարեփոխումները, դրանց իրականացման փուլում առաջացած դժվարությունները, ինչպես նաև հակակոռուպցիոն նոր ռազմավարության մշակման ընթացքը։

15 и 16 апреля в Цахкадзоре прошел семинар-дискуссия, посвященный антикоррупционным реформам, организованный общественной организацией «Союз информированных граждан».
Перед журналистами и инфлюенсерами выступили председатель Антикоррупционного комитета Сасун Хачатрян, председатель Комиссии по предотвращению коррупции Айкуи Арутюнян, заместитель министра юстиции Карен Карапетян, эксперт по правовым вопросам общественной организации «Защита прав без границ» Анна Меликян, координатор программ «Союза информированных граждан» Даниел Иоаннисян.
Спикеры представили участникам реформы антикоррупционного блока: реформы, которые были реализованы и находятся на стадии реализации, трудности, возникшие в ходе их реализации, а также процесс разработки новой антикоррупционной стратегии.