«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» նոյեմբերի 4-ին և 5-ին իրականացրեց թրեյնինգ՝ նվիրված արտաքին քաղաքական իրադրությանը, մասնավորապես՝ խաղաղության հաստատման հեռանկարներին ու մարտահրավերներին։ Թրեյնինգին մասնակցող լրագրողներն ընտրվել էին մրցույթով, մասնակցում էին նաև հանրային կարծիքի ձևավորման վրա ազդեցություն ունեցող անձինք։
Միջոցառման ընթացքում ելույթներ ունեցան և բոլոր հուզող հարցերին պատասխանեցին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը, «ԱՆԻ» կենտրոնի փորձագետ Թաթուլ Հակոբյանը, «Անվտանգային քաղաքականության հետազոտական կենտրոն» ՀԿ նախագահ Արեգ Քոչինյանը, ինչպես նաև «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը։

Состоялся семинар на тему «Внешняя политика и освещение: мирный процесс и текущие вызовы и возможности»
4 и 5 ноября «Союз информированных граждан» провел тренинг, посвященный внешнеполитической ситуации, в частности, перспективам и проблемам установления мира. Журналисты, участвующие в тренинге, были отобраны путем конкурса. В мероприятии участвовали также лица, влияющие на формирование общественного мнения.
В ходе семинара выступили вице-спикер Национального Собрания РА, специальный представитель Армении в процессе армяно-турецкого урегулирования Рубен Рубинян, депутат НС РА Мария Карапетян, эксперт центра «АНИ» Татул Акопян, президент Центра исследований политики безопасности Арег Кочинян, а также координатор программ НПО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян.