«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» նոյեմբերի 4-ին և 5-ին իրականացրեց թրեյնինգ՝ նվիրված արտաքին քաղաքական իրադրությանը, մասնավորապես՝ խաղաղության հաստատման հեռանկարներին ու մարտահրավերներին։ Թրեյնինգին մասնակցող լրագրողներն ընտրվել էին մրցույթով, մասնակցում էին նաև հանրային կարծիքի ձևավորման վրա ազդեցություն ունեցող անձինք։
Միջոցառման ընթացքում ելույթներ ունեցան և բոլոր հուզող հարցերին պատասխանեցին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը, «ԱՆԻ» կենտրոնի փորձագետ Թաթուլ Հակոբյանը, «Անվտանգային քաղաքականության հետազոտական կենտրոն» ՀԿ նախագահ Արեգ Քոչինյանը, ինչպես նաև «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը։

Foreign Policy and Coverage: Peace Process and Current Challenges and Opportunities
On November 4 and 5, Union of Informed Citizens organized a discussion dedicated to the foreign political situation, in particular, the prospects and challenges of establishing peace. Journalists and influencers participating in the seminar were selected through a competition.
During the event, Vice-President of the National Assembly of Armenia, Special Representative for the Normalization Process between Armenia and Turkey Ruben Rubinyan, MP of the National Assembly of Armenia Maria Karapetyan, expert of “ANI” Center Tatul Hakobyan, President of Research Center on Security Policy NGO Areg Kochinyan, Programs Coordinator of the Union of Informed Citizens NGO Daniel Ioannisyan, spoke at the event and answered all the questions.