Ապրիլի 5-ին Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում տեղի ունեցավ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» 10-ամյա հոբելյանին նվիրված ընդունելությունը:
Հրավիրված էին ԻՔՄ գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, պետական պաշտոնյաներ, դեսպաններ և այլ դիվանագիտական ներկայացուցիչներ, կազմակերպության նախկին և ներկա աշխատակիցներ:
Միջոցառմանը ելույթի խոսքով հանդես եկավ ԻՔՄ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը՝ ներկայացնելով կազմակերպության անցած ճանապարհը, ներկայիս ծրագրերն ու գործունեության ուղղությունները:
ԻՔՄ-ն բարձր է գնահատում բոլոր շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները՝ վերահաստատելով հանուն Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդման աշխատելու իր պատրաստակամությունը:

Состоялся прием по случаю 10-летнего юбилея СИГ
В Доме-музее Арама Хачатряна 5 апреля состоялся прием по случаю 10-летнего юбилея НПО «Союз информированных граждан» (СИГ).
Были приглашены представители партнерских СИГ организаций, государственные должностные лица, послы и другие дипломатические представители, бывшие и нынешние сотрудники организации.
На мероприятии с приветственной речью выступил координатор программ СИГ Даниел Иоаннисян, представив прошлые, текущие программы и направления деятельности организации.
СИГ высоко ценит все поздравления и добрые пожелания, подтверждая свою готовность продолжать работу по укреплению демократии в Армении.