- 14 Սեպտեմբերի, 2015
Սեպտեմբերի 11-13-ը Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ սեմինար-թրեյնինգ լրագրողների համար «Արտաքին քաղաքականություն և լուսաբանում» թեմայով։ Միջոցառմանը մասնակցեցին Հայաստանի առաջատար լրատվամիջոցների 18 լրագրողներ։
«Off the Record» ֆորմատով ելույթ ունեցան և մասնակիցների հարցերին պատասխանեցին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի տնօրեն, տնտեսական վերլուծաբան Հայկ Գևորգյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ տնտեսական փորձագետ Հրայր Մանուկյանը և NewsLine լրատվական կայքի գլխավոր խմբագիր Արթուր Մինասյանը։
Լրագրողների համար զեկույցով հանդես եկան Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը և Միջազգային և անվտանգության հարցերի հայկական ինստիտուտի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը։

- 14 September, 2015
A seminar for journalists called “Foreign Policy and its Coverage” took place in Tsaghkadzor from 11 to 13 September. 18 journalists from leading Armenian news media took part in the training.
During the seminar director “Armtimes” daily Hayk Gevorgyan, economic analyst Hrayr Manukyan and editor in chief of “NewsLine” media center Artur Minasyan.
Chairman of Yerevan Press Club Boris Navasardyan and chairman of the Armenian Institute of International and Security Affairs Styopa Safaryan presented their reports to the journalists.