- 14 Սեպտեմբերի, 2015
Սեպտեմբերի 11-13-ը Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ սեմինար-թրեյնինգ լրագրողների համար «Արտաքին քաղաքականություն և լուսաբանում» թեմայով։ Միջոցառմանը մասնակցեցին Հայաստանի առաջատար լրատվամիջոցների 18 լրագրողներ։
«Off the Record» ֆորմատով ելույթ ունեցան և մասնակիցների հարցերին պատասխանեցին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի տնօրեն, տնտեսական վերլուծաբան Հայկ Գևորգյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ տնտեսական փորձագետ Հրայր Մանուկյանը և NewsLine լրատվական կայքի գլխավոր խմբագիր Արթուր Մինասյանը։
Լրագրողների համար զեկույցով հանդես եկան Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը և Միջազգային և անվտանգության հարցերի հայկական ինստիտուտի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը։

В Цахкадзоре с 11 по 13 сентября был проведен семинар на тему “Внешняя политика и освещение” для журналистов. В семинаре приняли участие 18 журналиста из ведущих СМИ Армении.
Экономический аналитик газеты «Айкакан жаманак» Айк Геворкян, эксперт по экономике общественной организации «Союз информированных граждан» Грайр Манукян и главный редактор информационного сайта NewsLine Артут Минасян выступили в формате “off the record” и ответили на вопросы участников.
С докладом выступили председатель Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян и руководитель Армянского института международных отношений и безопасности Стёпа Сафарян.