Ապրիլի 30-ին Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության մի խումբ ներկայացուցիչներ նախագահական նստավայրում հանդիպում են ունեցել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են Գյումրիի Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբի խորհրդի նախագահ Լևոն Բարսեղյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը, «Հայաստանի Հելսինկյան կոմիտե» իրավապաշտպան ՀԿ-ի նախագահ Ավետիք Իշխանյանը, «Հանուն հավասար իրավունքների» ՀԿ-ի նախագահ Գայանե Աբրահամյանը, «ԲՀՀ-Հայաստան» խորհրդի նախագահ Դավիթ Խաչատրյանը:
Քաղհասարակության ներկայացուցիչները Արմեն Սարգսյանին են ներկայացրել առաջնահերթ կարևորության բարեփոխումների առաջարկներ և քննարկել նախագահի դերակատարությունը դրանց իրականացման գործում: Քննարկվել են նաև ընտրական օրենսդրության, կրթության, մամուլի ազատության ոլորտներում, դատաիրավական համակարգում բարեփոփումների անհրաժեշտության, ինչպես նաև քաղբանտարկյալներին առնչվող հրատապ հարցեր:

Группа представителей гражданского общества Армении 30 апреля встретилась с президентом Армении Сержем Саргсяном в президентской резиденции.
Вo встрече приняли участие председатель клуба журналистов «Аспарез» Левон Барсегян, координатор общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян, председатель общественной организации «Хельсинский гражданский комитет» Аветик Ишханян, председатель ОО «Во имя равных прав» Гаяне Абрамян, председатель совета «Фонда открытого общества – Армения» Давит Хачатрян.
Представители гражданского общества ознакомили президента со своими предложениями, касающимися первоочередных реформ, и обсудили роль президента в их проведении. Была обсуждена также необходимость реформ ИК, в сфере образования, свободы прессы, судебно-правовой системы, а также вопросы, касающиеся политических заключенных.