Ինչպես վերահսկել պետական գնումները • ՍԵՄԻՆԱՐ
Դեկտեմբերի 9-10-ին Դիլիջանում տեղի կունենա պետական գնումների համակարգի վերաբերյալ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ կողմից լրագրողների և քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների համար կազմակերպվող սեմինար քննարկումը:
«Ինչպես վերահսկել պետական գնումները» խորագրի ներքո անցկացվող սեմինարի ընթացքում ՀՀ ֆինանսների նախարարության ներկայացուցիչները և հանրային ֆինանսների ոլորտի փորձագետները կներկայացնեն պետական գնումների համակարգը, դրա վերահսկման ձևերն ու մեթոդները:
Սեմինարի մասնակիցները հետագայում կկարողանան ստանալ մինչև 7500 ֆունտ ստերլինգի չափով դրամաշնորհ՝ պետական գնումների համակարգը վերահսկելու և մշտադիտարկելու հետ կապված ծրագրերի համար:
Մեկնումը կլինի Երևանից շաբաթ օրը՝ դեկտեմբերի 9-ին, առավոտյան:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է դեկտեմբերի 7-ը, հինգշաբթի, 15:00:
Մրցույթի արդյունքում կընտրվեն շուրջ 20 լրագրողներ և քաղհասարակության ներկայացուցիչներ։
2009-10 -9 2009-7 -5 Եվրոպա/Լոնդոն Ինչպես վերահսկել պետական գնումները • ՍԵՄԻՆԱՐ Դեկտեմբերի 9-10-ին Դիլիջանում տեղի կունենա պետական գնումների համակարգի վերաբերյալ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ կողմից լրագրողների և քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների համար կազմակերպվող սեմինար քննարկումը: «Ինչպես վերահսկել պետական գնումները» խորագրի ներքո անցկացվող սեմինարի ընթացքում ՀՀ ֆինանսների նախարարության ներկայացուցիչները և հանրային ֆինանսների ոլորտի փորձագետները կներկայացնեն պետական գնումների համակարգը, դրա վերահսկման ձևերն ու մեթոդները: Սեմինարի մասնակիցները հետագայում կկարողանան ստանալ Դիլիջան

Public procurement oversight • SEMINAR
On December 9-10, a seminar organized by the Union of Informed Citizens NGO for journalists and civil society organizations will be held in Dilijan.
Representatives of the RA Ministry of Finance and experts in the field of public finance will present the public procurement system, oversight mechanisms and methods during the seminar.
Participants will later have the opportunity to receive a grant amounting to £7,500 for projects related to the oversight and monitoring of the public procurement system.
The departure will be from Yerevan on December 9, in the morning.
The deadline for applications is Thursday, December 7, 3:00 p.m.
About 20 journalists and civil society representatives will be selected for participation.
2023-12 -9 2023-12 -10 Europe/London Public procurement oversight • SEMINAR On December 9-10, a seminar organized by the Union of Informed Citizens NGO for journalists and civil society organizations will be held in Dilijan. Representatives of the RA Ministry of Finance and experts in the field of public finance will present the public procurement system, oversight mechanisms and methods during the seminar. Participants will later Դիլիջան