Մամուլի ազգային ակումբում ապրիլի 14-ին տեղի ունեցավ լրագրողների համար կազմակերպված սեմինար-թրեյնինգը «Ինչ արժե իմանալ ԵՏՄ-ի մասին» խորագրով։ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը ներկայացրեց ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության նախապատմությունը, քաղաքական և տնտեսական հետևանքները։
Մասնավորապես, Դանիել Իոաննիսյանը ընդգծեց, որ ԵՏՄ անդամակցության պարագայում թանկացումներն անխուսափելի են։
«Մեր ներմուծման 75%-ը այլ պետություններից է, 76% արտահանումը նույնպես։ Բոլոր 700 անուն ապրանքները թանկանալու են։ Մեծ մասը թանկանալու է 2019 թվականի հունվարից», — նշեց է Դանիել Իոաննիսյանը։

В Национальном пресс-клубе 14 апреля был проведен семинар-тренинг для журналистов под заглавием «Что стоит знать о ЕАЭС». Координатор программ НПО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян представил предысторию членства Армении в ЕАЭС, политические и экономические последствия.
В частности, Даниел Иоаннисян подчеркнул, что в случае членства Армении в ЕАЭС подорожание товаров неизбежно.
«75% импорта Армении из других стран, 76% экспорта тоже. Все 700 наименований товаров подорожают. Большая часть из них подорожает с января 2019 года»,- отметил Даниел Иоаннисян.