ԻՔՄ-ում ուսումնառություն անցնող լրագրողների համար դասընթաց՝ մարդկանց բաց աղբյուրներում որոնելու և նույնականացնելու մասին
Մարտի 29-ին «Իրավաբանության արվեստը» փաստաբանական գրասենյակի տնօրեն և փաստաբան Էդգար Հակոբյանը «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ում ուսումնառություն անցնող լրագրողների համար հանդես եկավ դասախոսությամբ՝ ներկայացնելով բաց աղբյուրների միջոցով անձանց որոնելու և նույնականացնելու մի շարք կարևոր հմտություններ:
Նշենք, որ դասընթացը կազմակերպել էր «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը»՝ Հանրային լրագրության ակումբի աջակցությամբ և Եվրոպական հանձնաժողովի ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Պրոֆեսիոնալ մեդիան և քաղհասարակությունը միավորում են ուժերը՝ հանուն երկխոսության» ծրագրի շրջանակում։

Лекция по поиску и идентификации людей в открытых источниках для журналистов, проходящих практику в СИГ
Директор адвокатской конторы «Искусство правоведения», адвокат Эдгар Акопян 29 марта прочитал лекцию для журналистов, проходящих практику в НПО «Союз информированных граждан», представив ряд важных навыков поиска и идентификации лиц по открытым источникам.
Отметим, что лекция была организована «Союзом информированных граждан» в рамках программы «Профессиональные медиа и гражданское общество объединяют усилия во имя диалога», реализуемой при поддержке Клуба общественной журналистики и финансируемой Европейской комиссией.