ԻՔՄ-ում ուսումնառություն անցնող լրագրողների համար դասընթաց՝ մարդկանց բաց աղբյուրներում որոնելու և նույնականացնելու մասին
Մարտի 29-ին «Իրավաբանության արվեստը» փաստաբանական գրասենյակի տնօրեն և փաստաբան Էդգար Հակոբյանը «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ում ուսումնառություն անցնող լրագրողների համար հանդես եկավ դասախոսությամբ՝ ներկայացնելով բաց աղբյուրների միջոցով անձանց որոնելու և նույնականացնելու մի շարք կարևոր հմտություններ:
Նշենք, որ դասընթացը կազմակերպել էր «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը»՝ Հանրային լրագրության ակումբի աջակցությամբ և Եվրոպական հանձնաժողովի ֆինանսավորմամբ իրականացվող «Պրոֆեսիոնալ մեդիան և քաղհասարակությունը միավորում են ուժերը՝ հանուն երկխոսության» ծրագրի շրջանակում։

Training for journalists doing internship at Union of Informed Citizens: Searching and Identifying Individuals in Open Sources
On March 29, lawyer Edgar Hakobyan, Director of “The Art of Law” law office, delivered a lecture for journalists doing their internship at Union of Informed Citizens NGO, presenting a number of important skills for searching and identifying individuals through open sources.
The training was organized by the Union of Informed Citizens within the framework of the “Professional Media, Practitioners and Grassroots Joining Forces for Dialogue” program implemented with the support of the Public Journalism Club and funded by the European Commission.