Այսօր՝ 2021 թվականի մարտի 6-ին, Երևանի Բաղրամյան պողոտայում ժամը 15։00-ից մեկնարկել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող ընդդիմադիր ուժերի՝ «Հայրենիքի փրկության շարժման» հրավիրած հանրահավաքը։
Հիշեցնենք, որ նշված ուժերը փետրվարի 25-ից փակել են Բաղրամյան պողոտայի՝ Ազգային ժողովին հարող հատվածը։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» աերոնկարահանման միջոցով իրականացրել է հանրահավաքի մասնակիցների հաշվարկ, որի տվյալներով ժամը 15։46-ի դրությամբ Բաղրամյան պողոտայի՝ ցուցարարների կողմից փակված տարածքում գտնվել է շուրջ 4500 մարդ։

Сегодня, 6 марта 2021 года, в 15:00 на проспекте Баграмяна в Ереване начался митинг оппозиционного «Движения за спасение Родины» с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
Напомним, что с 25 февраля представители оппозиции закрыли прилегающую к Национальному Собранию часть проспекта Баграмяна.
«Союз информированных граждан» подсчитал участников митинга с помощью аэрофотосъемки. По состоянию на 15:46 на закрытой митингующими территории на проспекте Баграмяна находились около 4500 человек.