Հունիսի 10-12-ին Ծաղկաձորում կայացավ արտաքին քաղաքականության և լուսաբանման վերաբերյալ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» 13-րդ սեմինար-քննարկումը՝ «Տարածաշրջանի նոր մարտահրավերները» խորագրով:
Միջոցառմանը զեկույցներով հանդես եկան և քննարկումներ ծավալեցին ՀՀ փոխարտգործնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը և լրագրող ու վերլուծաբան Թաթուլ Հակոբյանը:
Արդեն ավանդական միջոցառմանը մասնակից լրագրողները կարողացան անկեղծ ու անմիջական մթնոլորտում, off-the-record ռեժիմով ուղղել իրենց հարցերը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության պատասխանատուներին և ծանոթանալ ընթացիկ արտաքին քաղաքական գործընթացների մանրամասներին:

A seminar-discussion titled “New Challenges of the Region” was held
On June 10-12, Tsaghkadzor hosted the 13th seminar-discussion of the Union of Informed Citizens on foreign policy and coverage under the title “New Challenges of the Region”.
RA Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan, Security Council Secretary Armen Grigoryan, National Assembly Vice President Ruben Rubinyan, RA Ambassador on Special Assignments Edmon Marukyan and journalist and analyst Tatul Hakobyan made reports and held discussions at the event.
Journalists participating in the already traditional event were able to address their questions to the officials of Armenia’s foreign policy in a sincere and direct atmosphere, off-the-record mode, and learn about the details of the current foreign policy processes.