Հունիսի 10-12-ին Ծաղկաձորում կայացավ արտաքին քաղաքականության և լուսաբանման վերաբերյալ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» 13-րդ սեմինար-քննարկումը՝ «Տարածաշրջանի նոր մարտահրավերները» խորագրով:
Միջոցառմանը զեկույցներով հանդես եկան և քննարկումներ ծավալեցին ՀՀ փոխարտգործնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը և լրագրող ու վերլուծաբան Թաթուլ Հակոբյանը:
Արդեն ավանդական միջոցառմանը մասնակից լրագրողները կարողացան անկեղծ ու անմիջական մթնոլորտում, off-the-record ռեժիմով ուղղել իրենց հարցերը Հայաստանի արտաքին քաղաքականության պատասխանատուներին և ծանոթանալ ընթացիկ արտաքին քաղաքական գործընթացների մանրամասներին:

Состоялся семинар-дискуссия на тему «Новые региональные вызовы»
10-12 июня в Цахкадзоре состоялся 13-й семинар-дискуссия «Союза информированных граждан» о внешней политике и освещении на тему «Новые региональные вызовы».
В ходе мероприятия выступили с докладами и провели дискуссии замминистра иностранных дел РА Паруйр Оганесян, секретарь Совета безопасности Армен Григорян, вице-спикер Национального собрания Рубен Рубинян, посол по особым поручениям РА Эдмон Марукян и журналист и аналитик Татул Акопян.
Журналисты, приглашенные на ставшее традиционным мероприятие, получили возможность задать свои вопросы лицам, ответственным за внешнюю политику Армении, и ознакомиться с деталями текущих внешнеполитических процессов в искренней и непосредственной обстановке, в режиме off-the-record.