Հուլիսի 22-ին և 23-ին Ծաղկաձորում կայացավ «Ոստիկանական բարեփոխումների խնդիրները, հաջողություններն ու ապագան» սեմինար-քննարկումը՝ կազմակերպված «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ կողմից:
Բաց մրցույթով ընտրված լրագրողների և կարծիքի առաջատարների համար բանախոսությամբ հանդես եկան ՀՀ ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը, ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Վարդանյանը, ոստիկանության Պարեկային ծառայության պետ Արթուր Խուդինյանը, ՀՀ ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արմեն Խաչատրյանը, «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը։
Բանախոսները մասնակիցներին ներկայացրին ներքին գործերի նախարարության ոլորտի բարեփոխումների հետ կապված՝ իրականացված և դեռևս ընթացիկ փուլում գտնվող բարեփոխումները, դրանց իրականացման փուլում առաջացած դժվարությունները, ինչպես նաև պատասխանեցին առաջադրված բոլոր հարցերին։ Հակիրճ ներկայացվեցին նաև «Քաղաքացիական հասարակությունը քեզ համար» ծրագիրը և դրա շրջանակներում իրականացվող «Չարաճճի պաշտոնյաներ» արշավը:
Ծրագիրն իրականացվում է «Freedom House» միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության ֆինանսական աջակցությամբ։

Состоялся семинар на тему «Проблемы, успехи и будущее реформы полиции»
22 и 23 июля в Цахкадзоре прошел семинар на тему «Проблемы, успехи и будущее реформы полиции», организованный НПО «Союз информированных граждан».
Перед журналистами и лидерами общественного мнения, отобраными по открытому конкурсу, выступили с докладами заместитель министра внутренних дел РА Арпине Саркисян, заместитель начальника полиции Вардан Варданян, начальник Патрульной службы полиции Артур Худинян, заместитель председателя Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Армен Хачатрян, координатор программ НПО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян.
Спикеры представили участникам реформы, которые были реализованы и продолжаются в сфере МВД, трудности, возникшие при их реализации, а также ответили на возникшие вопросы. Была кратко представлена ​​программа «Гражданское общество для тебя» и реализуемая в ее рамках кампания «Озорные чиновники».
Программа реализуется при финансовой поддержке международной правозащитной организации «Freedom House».